Koncepcja wyjazdu na weekend nad morze do Chłapowa przedstawia się nad wyraz kusząco. Mamy do czynienia z kameralny miasteczkiem, położonym w obszarze zachwycającego widoczkami i bogactwem przyrody Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dodatkowo położoną w bezpośrednim sąsiedztwie słynnych nadbałtyckich kurortów, jakimi bez wątpienia są Jastrzębia Góra oraz Władysławowo. Bardzo blisko są także miejscowości na Helu, więc nocując przez ledwie parę dni w Chłapowie, ma się do swobodnej dyspozycji przebogaty zestaw atrakcji.

Weekend nad morzem

A większość spośród nich zasługuje na uwagę przez cały rok - nie tylko w upalne lato, ale też pozostałe pory roku. Dzięki nim spędzenie weekendu nad morzem w Chłapowie ma spory potencjał wypoczynkowy nie tylko w wakacje. W końcu nie tylko plaża z rybacką przystanią czy niebywale malownicza, pełna zieleni i stanowiąca rezerwat przyrodniczy Dolina Chłapowska są w stanie skutecznie przyciągać całe rzesze turystów.

Z pewnością w czołówce ulubionych przez przyjeżdżających tutaj wczasowiczów rzeczy znajduje się sport. Weekend nad morzem w Chłapowie w 2016r. to wprost wymarzona okazja, by spróbować swoich sił na paralotni. Warunki wietrzne i terenowe nieopodal Przylądku Rozewie w Jastrzębiej Górze są z reguły wprost wymarzone. Podobnie jak do plenerowej jazdy konnej - takie przejażdżki organizuje np. Rancho Oland. Miłośnikom ekstremalnych doznań należy polecić jeszcze tor kartingowy, położony zaraz przy wyjeździe na Chałupy.

Weekend w górach

W trakcie spędzanego aktywnie weekendu nad morzem w Chłapowie świetnie sprawdzą się też plaże i ich kąpieliska. Można tam komfortowo zagrać m.in. w siatkówkę, badmintona czy piłkę nożną. Wszystko przebijają jednak obiekty Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie-Cetniewie, gdzie mieszczą się m.in. stadion, kilka hal sportowych, korty tenisowe czy aquapark.

Wybierając się w 2016r. do Chłapowa na weekend nad morze warto skorzystać z oferty muzealno-rozrywkowej - tutaj najwięcej rzeczy oferuje Władysławowo. Iście magiczne połączenie zabawy z chłonięciem naukowej wiedzy proponuje Muzeum Iluzji. W tym samym miejscu, charakterystycznej wieży Domu Rybaka, swoją ekspozycję w ciekawy sposób prezentuje Muzeum Motyli. A jest jeszcze nowoczesna Wystawa Rybacka MERK.

Jeżeli weekend nad morzem w Chłapowie miałby wiązać się z czystą, niczym nieskrępowaną radością z zabawy, to do przytoczenia szerokiemu gronu nadają się bodaj 2 miejsca: znowu we Władysławowie. Mowa o Lunaparku Sowińskiego - systematycznie rozbudowywanym wesołym miasteczku - oraz Ocean Parku. To niezwykłe morskie królestwo, w którym jak ryby w wodzie poczują się i małe, i duże dzieci. Dorośli już sami sobie znajdą innego rodzaju lokale i usługi, którymi byliby jeszcze zainteresowani.

Choć z definicji krótki, to weekend nad morzem w Chłapowie stwarza całe mnóstwo możliwości miłego spędzenia czasu. W bliskim kontakcie z naturą, dbając o zdrowie i kondycją fizyczną, koncentrując się na czysto rozrywkowych szaleństwach… Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij