Aleja Gwiazd Sportu

W dawnej wiosce, a obecnie dzielnicy Cetniewo, znajduje się Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Latem na tamtejszych obiektach odbywa się Festiwal Sportu, na który zjeżdżają polskie gwiazdy mnóstwa wyczynowych dyscyplin. Na części promenady w 2000 roku powstała Aleja Gwiazd Sportu.

Dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców, corocznie odsłania się wiele mosiężnych gwiazd związanych z wybitnymi sportowcami. Każda gwiazda posiada wygrawerowane nazwisko, imię oraz dyscyplinę. Wśród już ponad 100 gwiazd można spotkać wszystkich najwybitniejszych dawnych i obecnych sportowców, zarówno dyscyplin letnich jak i zimowych. Cetniewski ośrodek jest również organizatorem wielu międzynarodowych imprez sportowych.

Warto dodać, iż przy zejściu na plażę ustawiono popiersie Antoniego Abrahama - pisarza, nazywanego "Królem Kaszubów" propagatora polskości tego regionu i całego Pomorza.

Źródło zdjęcia: http://wladyslawowo.pl/

Dodaj opinię

Jako że we Władysławowie funkcjonuje ośrodek przygotowań dla olimpijczyków, sportowcy są szczególnie hołubieni w tym mieście. Latem organizowany jest Festiwal Sportu, a od 2000 r. kulminacją święta jest uhonorowanie kolejnych zawodników, trenerów i działaczy. Swoje spiżowe gwiazdy w granitowej płycie ma tutaj już ponad 100 mistrzyń i herosów sportowych aren (zdj. użyczone).

Filmowaniem Alei Gwiazd Sportu może zająć się firma KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Aleja Gwiazd Sportu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Aleja Gwiazd Sportu, zobacz gdzie w Chłapowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Aleja Gwiazd Sportu.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Aleja Gwiazd Sportu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij