Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich Cetniewo

Rozwinięta, nowoczesna infrastruktura służy przede wszystkim zawodowym sportowcom, przygotowującym się w pocie czoła na najważniejsze światowe imprezy i mityngi - jednak każdy, kogo tylko na to stać (i nie trafi na zarezerwowany termin), może poćwiczyć na tych samych obiektach co reprezentanci kraju i zdobywcy medali.

Jak na renomowane centrum sportowe przystało, wachlarz dyscyplin i dedykowanych im obiektów stwarza wiele ciekawych możliwości - od najpopularniejszych w Polsce gier zespołowych, przez pełen zestaw konkurencji lekkoatletycznych, aż po sporty walki i siłowe. Na COS w Cetniewie składają się:

 • boisko wielofunkcyjne - czyli typowy “Orlik” dla siatkarzy, piłkarzy, koszykarzy, badmintonistów i tenisistów,
 • korty tenisowe z nawierzchnią ziemną,
 • stadion lekkoatletyczny z kompletem rzutni i skoczni, 8-torową bieżnią tartanową oraz dodatkowymi koszami. Nawierzchnia trawiasta sztuczna, wykorzystywana także do futbolu i rugby (boisko o wymiarach 105×68 m),
 • boisko do piłki nożnej z naturalną trawą,
 • dwa boiska piaskowe o 16 m długości i 8 m szerokości każde. Poza siatkówką, można je przygotować pod beach soccera czy plażową piłkę ręczną,
 • dwie hale do gier zespołowych bądź konkurencji rozgrywanych pod dachem (np. tenis stołowy czy boks). “Interdyscyplinarna” ma 2700 m² powierzchni użytkowej, natomiast “Mała” - 684 m²,
 • hala sportów walki - głównie zapasów i judo,
 • sala szermiercza z 16 metalizowanymi planszami,
 • nowoczesne siłownie,
 • sala treningowa podnoszenia ciężarów z kompletem wyposażenia i 12 pomostami do samego dźwigania,
 • pływalnia Aquarius.

Ośrodek nosi imię Feliksa Stamma - legendarny “Papa” najlepszych bokserów, jako jeden z pierwszych odkrył sportowe zalety Cetniewa, które po budowie kolejnych obiektów i przydatnego zaplecza tylko się zwiększyły. Mogą o tym poświadczyć tej klasy mistrzowie, co Natalia Partyka, Leszek Blanik, Szymon Kołecki, Anna Rogowska czy Anita Włodarczyk.

Dodaj opinię

Jedno z najważniejszych centrów sportowych w skali kraju. Mistrzowie przygotowują się tutaj do kolejnych, ważnych startów - a amatorzy rekreacyjnie trenują na tych samych obiektach, co ich idole. Pełna infrastruktura i zaplecze pozwalają ćwiczyć m.in. sporty walki, tenis, gry zespołowe w kilku wariantach, pływanie, konkurencje lekkoatletyczne i wiele innych.

Centralny Ośrodek Sportu warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Wrocław

Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich Cetniewo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, zobacz gdzie w Chłapowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich Cetniewo.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich Cetniewo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij