Muzeum Kocham Bałtyk

Nieortodoksyjny sposób na promocję nadbałtyckiej części północnych Kaszub i samego morza. Mianowicie przez dużą wystawę z najsłynniejszych klocków świata - LEGO. Przy czym klasyczne zestawy z różnych serii można obejrzeć w pudełkach w sklepiku. Ekspozycję tworzą oryginalne, zapewne nigdzie indziej nie spotykane budowle.

Wszystkie zamknięte w gablotach zabawki to indywidualnie zaprojektowane i wykonane przez pasjonatów konstrukcje. Ich zręczne palce, zmysł architektoniczny i wyobraźnia stworzyły m.in. całe wesołe miasteczko, okręt podwodny, Wersal, skatepark, zamki, czołgi i wiele, wiele innych. Większość autorów to członkowie znanego wśród miłośników LEGO stowarzyszenia ZBUDUJMY.TO. W sumie w swarzewskiej placówce przygotowano kilkaset dużych i małych budowli.

Komu nie wystarczy oglądanie przez szybę, może wziąć udział w warsztatach budowania i programowania robotów WeDo. Albo też usiąść w specjalnym kąciku i pobawić się klockami tak, jak się żywnie spodoba.

Za powstanie muzeum, reklamowanego przez pięciometrowego marynarza - bodaj największego ludzika LEGO na świecie - odpowiadają władze gminy Puck i kilku lokalnych organizacji oraz grup działania. Placówka ma być systematycznie wzbogacana o kolejne instalacje i dodatkowe atrakcje - jak np. wystawy przyrodnicze, trójwymiarowe murale czy rozbudowany plac zabaw z karuzelami i huśtawkami dla dzieci.

Dodaj opinię

Bilety do swarzewskiego muzeum "Kocham Bałtyk" (od początku czerwca do końca sierpnia wariant droższy):

  • normalne 10-13 zł
  • ulgowe 5-8 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Wymyślony przez gminę i lokalne stowarzyszenia sposób na promocję północnych Kaszub. Na wystawie w gablotach umieszczono dziesiątki, jeśli nie setki oryginalnych konstrukcji - od małych scenek w rodzaju kraksy czy komnaty czarownic, aż po wymagające tysięcy klocków budowle - jak odtworzony od A do Z lunapark. Wszystkie zaprojektowali i zbudowali pasjonaci LEGO.

Muzeum Kocham Bałtyk adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Kocham Bałtyk, zobacz gdzie w Chłapowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Kocham Bałtyk.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Kocham Bałtyk. Redakcja serwisu www.chlapowo.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5-8 zł
    Muzeum Kocham Bałtyk cena biletu ulgowego: 5-8 zł
  • 10-13 zł
    Muzeum Kocham Bałtyk cena biletu normalnego: 10-13 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Kocham Bałtyk opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij