Port Rybacki

Port Rybacki we Władysławowie powstał nad pełnym morzem w latach 1936 - 1938. Jest jednym z najważniejszych portów rybackich nad Bałtykiem.

Dwa falochrony: wschodni i zachodni wcinające się głęboko w morze, pełnią również funkcję mola spacerowego dla spragnionych jodu, słońca i spacerów wczasowiczów. Do władysławowskiego portu od maja do października cumują jachty sportowe i żaglowce, które mogą zaopatrzyć się tu w paliwo, prowiant i wodę, dokonać potrzebnych napraw oraz remontów. Latem, port pełni również funkcję bazy dla rejsów wycieczkowych po Morzu Bałtyckim.

Zarządcy przygotowali również Izbę Pamięci Portu - niewielką wystawę, przybliżającą przyjezdnym specyfikę pracy rybaków na morzu oraz rozmaite historyczne ciekawostki. Takie jak np. replika kutra, którym generał Józef Haller miał wybrać się w rejs niedługo po uroczystościach Zaślubin Polski z Morzem.

Dodaj opinię

Jeden z najważniejszych, a przy okazji największych portów na całym polskim wybrzeżu. Do Władysławowa zawijają oczywiście nie tylko kutry rybackie. Cumują tu też innego rodzaju jednostki (szczególnie dużo od maja do października), w tym prywatne jachty czy statki wycieczkowe. Długie falochrony przy wejściu do portu są doskonałe do rekreacyjnego spaceru.

Port Rybacki warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Port Rybacki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port Rybacki, zobacz gdzie w Chłapowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port Rybacki.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port Rybacki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij