Rezerwat Dolina Chłapowska

Rezerwat przyrody powstały w 2000 roku, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Powierzchnia rezerwatu wraz z otuliną, to ponad 70 ha.

Największą atrakcją rezerwatu jest dolina erozyjna położona na skraju Kępy Swarzewskiej. Długość wąwozu, przekracza 500 metrów, różnica wysokości sięga 50 metrów, a nachylenie w bardzo wielu miejscach wynosi 40 stopni.

Czasem, Wąwóz Chłapowski nazywany jest Rudnikiem z powodu koloru podłoża. Na zboczach można łatwo dostrzec węgiel brunatny i iły, a na dnie wąwozu, okresowy potok o rudawym kolorze z dużą ilością związków żelaza.

Dodaj opinię

Rezerwat Dolina Chłapowska o łącznej wielkości ponad 70 ha, utworzony w 2000 r. na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Najciekawszy jest wąwóz na skraju Kępy Swarzewskiej o głębokości do 50 m i długości ok. 500 m, popularnie nazywany Rudnikiem. To dzięki rdzawej barwie gruntu. Na ścianach (nachylenie do 40⁰) można dostrzec warstwy iłów i węgla brunatnego.

KM Studio może wykonać film z Rezerwatu Dolina Chłapowska kamerzysta na wesele Wrocław

Rezerwat Dolina Chłapowska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Dolina Chłapowska, zobacz gdzie w Chłapowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Dolina Chłapowska.
  • 84-120 Chłapowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Dolina Chłapowska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij