Rezerwat Przylądek Rozewski

Rezerwat Przylądek Rozewski utworzony został 10 stycznia 1959 roku, na powierzchni 12,15 ha. Jest to rezerwat krajobrazowy z wysokim wybrzeżem klifowym.

W latach dwudziestych ubiegłego wieku, dokonano betonowego zabezpieczenia klifu, powodując zatrzymanie procesu abrazji. Jest to jeden z najbardziej znanych fragmentów naszego wybrzeża.

W latarni morskiej Rozewie mieści się muzeum latarnictwa i wystawa poświęcona Stefanowi Żeromskiemu.

Dodaj opinię

Obszar o powierzchni niewiele większej niż 12 hektarów, wyodrębniony w 1959 roku. Rezerwat powstał by chronić pozostałości po wielkim niegdyś lesie bukowym - niektóre drzewa mają już ponad 3 m obwodu pnia i rosną tu dłużej niż 200 lat. Już w latach ‘20 XX w. zbudowano betonowe zabezpieczenie na klifie, by zatrzymać abrazję: niszczenie wybrzeża przez morskie fale.

Rezerwat Przylądek Rozewski adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Przylądek Rozewski, zobacz gdzie w Chłapowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Przylądek Rozewski.
  • 84-104 Jastrzębia Góra
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Przylądek Rozewski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij