Wystawa Rybacka MERK

Jak wygląda praca rybaka? Można się tego dowiedzieć wychodząc w morze na pokładzie kutra na parę połowów, można też odwiedzić interaktywne Centrum Promocji i Edukacji Szlaku Rybackiego Północnych Kaszub. Wrażenia poznawcze zbliżone, a komfort znacznie większy.

Na wystawie jest praktycznie wszystko co trzeba, by wyrobić sobie odpowiednie pojęcie o tym, czym na co dzień zajmują się ludzie morza. Z wyjątkiem nieprzyjemności pogodowych i fizycznego zmęczenia - deszcz, wiatr, ciężkie skrzynie z lodem i podobne rzeczy należy pozostawić wyobraźni.

Założenia konstrukcyjne i schematy budowy rybackich kutrów, fascynujące miniatury najciekawszych (w tym historycznych) łodzi wykorzystywanych na Kaszubach, prawdziwy sprzęt wykorzystywany do połowów w różnych epokach, krótki pokaz typowego dnia w porcie… Zapewne największą atrakcją - przynajmniej dla najmłodszych gości - będzie multimedialny symulator szypra, z obsługą echosondy i prawdziwym kołem sterowym.

Opiekę nad MERK-iem sprawuje Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka.

Dodaj opinię
  • wejściówki normalne - 2 zł
  • wejściówki ulgowe - 4 zł
  • wejścia grup zorganizowanych - 2-4 zł od osoby, w zależności od wieku ; jeden opiekun na 10 osób wchodzi za darmo
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Co, gdzie, jak i czym robi zwykle wypływający na Bałtyk rybak? Odpowiedzi na te pytania - w bardzo nowoczesny i multimedialny sposób - przygotowało Centrum Promocji i Edukacji Szlaku Rybackiego Północnych Kaszub. Wystawa modeli kutrów, niezwykły pokaz pracy w porcie, wreszcie interaktywny symulator szypra. Wiekowe tradycje i codzienny trud w atrakcyjnej formie.

Wystawa Rybacka MERK adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wystawa Rybacka MERK, zobacz gdzie w Chłapowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wystawa Rybacka MERK.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Wystawa Rybacka MERK. Redakcja serwisu www.chlapowo.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 2 zł
    Wystawa Rybacka MERK cena biletu ulgowego: 2 zł
  • 4 zł
    Wystawa Rybacka MERK cena biletu normalnego: 4 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wystawa Rybacka MERK opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij