Wrzesień nad morzem Chłapowo - 3 najlepsze atrakcje

Kto ma jeszcze więcej niż 3-5 dni urlopu do wykorzystania, niech poważnie zastanowi się jeszcze nad wyjazdem nad morze. I to do polskich miejscowości u wybrzeży Bałtyku. Nawet jeśli we wrześniu i tak jest już dawno po sezonie, to dostępne wciąż atrakcje nadal gwarantują znakomite wrażenia. A że baza noclegowa też systematycznie się poprawia, o komfortowe warunki do wypoczynku tym bardziej nie ma się co martwić. Tym razem w roli przykładu wystąpi Chłapowo z województwa pomorskiego.

Tegoroczny wrzesień jest zdecydowanie chłodniejszy niż w kilku poprzednich latach, dlatego też zabieranie ze sobą stroju plażowego niekoniecznie będzie dobrym pomysłem. Natomiast kąpielowe akcesoria mogą się jeszcze w Chłapowie przydać ale o tym w nieco dalszej części rankingu redakcji noclegi.net.pl najlepszych atrakcji turystycznych w opisywanym kurorcie nad morzem.

1. Loty na paralotni - wybrzeże klifowe, długi “pas startowo-lądowiskowy” na przybrzeżnej łące, sprzyjające kierunki wiatrów, ładne pejzaże do podziwiania z lotu ptaka… Nic zatem dziwnego, że Chłapowo cieszy się taką estymą wśród miłośników fruwania na paralotniach, motolotniach i podobnych ustrojstwach. Podobno przy odpowiednich umiejętnościach, sprzęcie oraz korzystnej pogodzie, spokojnie można tutaj osiągnąć przewyższenie rzędu 200 metrów. Widoki z takiej wysokości to niezwykle zachęcająca atrakcja. Tyle że we wrześniu wypada jeszcze pamiętać, żeby ubrać się ciepło, a nawet bardzo ciepło, zanim spróbuje się wzbić na tak duży pułap.

2. Dolina Chłapowska - niezwykle malowniczy zakątek Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, nazywany czasem również Wąwozem Chłapowskim. Mniejsza zresztą o dokładną terminologię, kiedy dookoła rozpościerają się tak piękne widoczki. Szeroka paleta kolorów tego zakątka Chłapowa we wrześniu to nie tylko zasługa lubianego zjawiska złotej polskiej jesieni, ale też iłów i związków żelaza, jakie z gleby trafiają do płynącego przez dolinę potoku, co nadaje wodzie niepowtarzalnej, rdzawej barwy. Dla amatorów fotografii krajobrazowo-przyrodniczej to z pewnością nie lada atrakcje.

3. Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich Cetniewo - formalnie to już wprawdzie Władysławowo, ale wypoczywającym w Chłapowie nie zrobi to właściwie żadnej różnicy. Tym bardziej, że imponująca infrastruktura nadmorskiego COS-u znajduje się właściwie na wyciągnięcie ręki, jakieś 1-1,5 kilometra od (umownego) centrum letniska. Prawdopodobnie największą atrakcją na wrzesień będzie Aquarius - duży aquapark, gdzie obok pływalni sportowej na równorzędnych zasadach działa basen rekreacyjny: zjeżdżalnie, jacuzzi, kaskady, wodne masaże, sauny, strefa odnowy biologicznej i podobne wyposażenie. Poza tym funkcjonują tutaj jeszcze korty tenisowe, stadion lekkoatletyczno-piłkarski, siłownie, kilka różnego typu hal czy wielofunkcyjny Orlik. Trzeba tylko pamiętać, że w razie obecności reprezentantów Polski lub zawodowych sportowców na zgrupowaniu, to oni mają pierwszeństwo (i wyłączność) korzystania z potrzebnych im obiektów.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij