Chłapowo - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Chłapowa

Chłapowo to niewielka miejscowość nadmorska, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie ważnego ośrodka miejskiego - Władysławowa. Dojechać tu można w prosty sposób - zarówno wybierając własne auto, jak i korzystając z komunikacji publicznej. Przez wioskę przebiega wojewódzka trasa nr 215, łącząca Władysławowo z Sulicicami, doprowadzająca do bardzo zatłoczonych w okresie letnim kurortów - Jastrzębiej Góry, Karwi. Najbliżej z Chłapowa do Pucka - 13 km, Redy - 28 km, Rumi - 31 km, Wejherowa - 33 km, nieco dalej do Gdyni - 42 km i pozostałych reprezentantów Trójmiasta. Usytuowanie w pobliżu wielu istotnych dla regionu ośrodków miejskich ułatwia komunikację na tym terenie. Warto sięgnąć po pomocne narzędzie internetowe - wyszukiwarkę GoEuro.pl, by odnaleźć interesujące połączenia komunikacyjne.

Przez Chłapowo nie przebiega linia kolejowa, natomiast wspomniane już sąsiadowanie z Władysławowem umożliwia opcjonalnie spacer na dworzec w tym mieście lub skorzystanie z usług przewozu taksówką. Ze stacji kolejowej, mieszczącej się na ulicy Towarowej, do administracyjnych granic Chłapowa jest jedynie ok. 2,5 km.

Niemniej, bardzo dobrze działa komunikacja autobusowa, która pozwala na dotarcie do wielu miejscowości. Firma Pomorska Komunikacja Samochodowa PKS Wejherowo realizuje przejazdy liniami: nr 650 (z Karwi do Gdyni), nr 663 (z Władysławowa do Wejherowa), nr 666 (z Helu do Dębek) oraz liniami nr 651 i 653 w okresie letnim. Dzięki tym przejazdom można swobodnie dotrzeć do Stilo, Rozewia, Redy, Rumi, Helu, Gdańska, Gdyni, Łeby, Pucka. Ponadto, możliwe jest również skorzystanie z prywatnych busów. Kierowcy stają w Chłapowie na przystankach zlokalizowanych przy Alei Żeromskiego. Dodatkowo, w tej małej miejscowości przejazdowej zatrzymują się także autobusy realizujące kursy dalekobieżne.

rozwiń
Chłapowo - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij